O PROJEKCIE / WSPÓŁPRACA


O mnie:

Cześć, nazywam się Seweryn Bożek i od 36 lat moje życie związane jest z Bełchatowem. Jestem człowiekiem wielu pasji, marzycielem, niepoprawnym optymistą. Uwielbiam mgły i wschody słońca, piesze wędrówki i długie godziny spędzane na łonie natury. Od ponad dekady fotografia jest nieodłączną częścią mojego życia, od kilka lat również zawodowego.


O projekcie:

#WPB to połączenie pasji, które dają mi wolność i pozwalają dostrzegać świat w zupełnie inny sposób niż dawniej. To także nietypowy przewodnik turystyczny prezentujący mniej znane zakątki głównie woj. łódzkiego, a także faunę i florę otaczającego mnie świata. Ze względu na specyfikę mojej pracy działam wyłącznie w okresie zimowo-wiosennym, wtedy też łączę fotografię z różnymi formami aktywności w terenie – najczęściej są to długie marsze, fotowyprawy z elementami bushcraftu oraz biwaki pod gołym niebem. Od samego początku motywem przewodnim mojego projektu były i nadal są artystyczne zdjęcia, chciałbym w ten sposób zatrzymać co ulotne i zostawić po sobie choć mały ślad.

 


Media:

 

Sukcesy i osiągnięcia:

  • 03.2018 – prelekcje w Piotrkowie Trybunalskim z okazji obchodów 100-lecia województwa łódzkiego
  • 04.2018 – prelekcje na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bełchatowie 
  • 05.2018 – wręczenie przez Marszałka Województwa Łódzkiego certyfikatu ambasadora marki Promuje Łódzkie
  • 10.2018 – 1 miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym #100latłódzkie
  • 09.2019 – 1 miejsce w konkursie fotograficznym „Ziemia Łódzka – przyroda, ludzie i zabytki” w kategorii Przyroda
  • 01.2020 – nominacja przez redakcję Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura
  • 06.2020 – główny autor zdjęć w drukowanym albumie Nadleśnictwa Bełchatów „Cztery Pory Roku”
  • 01.2023 – 4 miejsce w międzynarodowym konkursie fotograficznym WPE Awards w kategorii Aerial/Drone
  • 05.2023 – 3 miejsce w konkursie fotograficznym „Gmina Bełchatów w obiektywie” z okazji jubileuszu 50-lecia Gminy Bełchatów

 


Współpraca:

Jako fotograf nawiążę współpracę zarówno z osobami prywatnymi jak i instytucjami publicznymi. Wykonuję zdjęcia na zlecenia firm, urzędów oraz fundacji, głównie na terenie woj. łódzkiego. Zajmuję się fotografią krajobrazową, przyrodniczą, reklamową oraz okolicznościową. Moje zdjęcia trafiają najczęściej do folderów reklamowych i albumów, a także na social media i strony internetowe. Jesteś zainteresowany współpracą lub zakupem moich prac? Skontaktuj się ze mną przez stronę na facebooku.

 

Dotychczasowa współpraca: